VIGO – strongman wśród drapaków

Elegancki gentleman, z którym wyjdziesz na elegancką kolację z kocimiętką czy prawdziwy strongman, który właśnie opuścił siłownię po 2 godzinnym treningu? W świecie kocich drapaków znajdzie się miejsce dla obu – wszak i koty, z pozoru eleganckie i pełne gracji, lubią i potrzebują zafundować sobie intensywny trening w domowej siłowni. Dziś na blogową scenę zapraszamy siłacza VIGO – drapak, który zniesie pazury nawet najbardziej energicznych tygrysów. 

PrzeKocie – poznaj VIGO 

Gdyby drapaki miały uczestniczyć w misjach specjalnych, VIGO z pewnością byłby specjalistą od tych z kategorii imPAWssible. To najbardziej wytrzymały koci mebel jaki kiedykolwiek zaprojektowaliśmy – agent, na którym zawsze można polegać. Dzięki dopracowanej sylwetce niczym filmowy Thor czy nieziemskiej wytrzymałości rodem z zielonego Hulka, drapak VIGO zniesie prawie wszystko. Aktywne kociaki? Żaden problem. Duże koty? Pestka! VIGO udźwignie na swoich barkach nawet dorosłego człowieka! 

Projekt VIGO powstał w duchu LESS WASTE, przy okazji tworzenia pierwszych sztuk drapaka LUI, ponieważ w myKotty dbamy o to, aby wykorzystać każdy centymetr kwadratowy cennej tektury. Projektując sylwetkę drapaka LUI od razu dostrzegliśmy potencjał na drugi drapak, który powstał z jego wnętrza. Choć bryła VIGO jest mniej subtelna niż elegancika LUI, to jednak on stał się tym najsilniejszym, najmocniejszym, zdolnym do naprawdę wielkich rzeczy Big Bratem. Obydwa drapaki tworzą obecnie idealny, zgrany duet, którym zachwycają się i koty, i ich przeKoci Opiekunowie. 

Więcej o smuklejszej wersji VIGO – drapaku LUI – przeczytasz w naszym poprzednim artykule: 

A dlaczego VIGO? Jego imię również nie było dziełem przypadku – pierwsze projekty drapaków myKotty nazwaliśmy na cześć naszego kociego duetu, który jako pierwszy testował nasze projekty. LUI powstał więc dzięki Luisowi, a VIGO dzięki naszemu rudzielcowi – Figo 🙂 W myKotty wszystko ma dla nas znaczenie! 

VIGO – strongman dla najbardziej wymagających 

Już podczas pierwszych testów prototypowego VIGO dostrzegliśmy potencjał, jaki drzemał w jego solidnej sylwetce. Oto on – drapak, który właśnie wyszedł z siłowni i który sam gotów jest posłać każdego kociego użytkownika na solidny trening. Drapanie, skakanie, szaleńcze zabawy z kocimi kumplami? Stare przysłowie myKotty głosi, że gdzie LUI nie może, tam VIGO pośle! Jest w tym sporo prawdy, bo choć VIGO jest nieco mniejszy niż starszy brat, wszystko nadrabia swoim maksymalnym obciążeniem, stabilnością i wytrzymałością. Nawet człowiek przysiadający na VIGO nie jest mu straszny. Zdradzimy Wam w tajemnicy, że nie mając treningowej ławeczki w domu, sami używaliśmy drapaka VIGO jako jej substytut do pracy z hantlami 🙂 

Czego może się spodziewać Twój kot, wbijając pazury w VIGO po raz pierwszy? Samych luksusów, oczywiście. Podobnie jak w przypadku drapaka LUI, postawiliśmy na miękką, gładką tekturę falistą, która w dotyku przypomina zamsz – pod pozorami siłacza, VIGO skrywa łagodną duszę i przywita Twojego kota podczas drapania lub drzemki oferując najwyższą wygodę wypoczynku. Miękka tektura jest bezpieczna dla kocich łap, a przy tym doskonale spełnia rolę pochłaniacza kocich zapachów – wystarczy jedno drapnięcie, by pokazać do kogo ten drapak należy. Jak mawiają koty, VIGO to najlepszy powód, by zostawić kanapę w spokoju. 

Nie tylko dla kota – wszechstronne możliwości VIGO 

Drapaki myKotty powstają z myślą o kotach i ich przeKocich Opiekunach – chcemy, aby Wasze futra mogły w pełni wyszaleć się na drapaku, ale zawsze też mamy na uwadze Wasze wrażenia estetyczne. Po raz kolejny wybraliśmy więc minimalistyczny design i kolorystyczną klasykę, z którą drapak doskonale wkomponuje się w każde wnętrze. Kot jest wszak pełnoprawnym członkiem rodziny i jeśli kanapa człowieków może stać na środku pokoju, drapak zasługuje na takie same prawa i powinien wyglądać równie elegancko. 

VIGO wyróżnia się swoją trwałością nie tylko w starciu z kocimi pazurami. Jego solidna konstrukcja przekłada się na aż 2,5 kilograma wagi i aż 90 kilogramów udźwigu. Dzięki temu nie straszni mu zawodnicy wagi ciężkiej – koty dużych ras, ale i te, które uwielbiają korzystać z drapaka jako elementu domowego małpiego gaju. VIGO zniesie skoki z wysokości i ataki w biegu. Nawet gdy człowiek zdecyduje się wykorzystać VIGO jako podnóżek czy przysiąść na nim podczas wiązania butów, nasz strongman udźwignie stawiane przed nim wyzwania. 

Skarbnica wiedzy – co zrobić, aby VIGO przetrwał jak najdłużej? 

VIGO to siłacz, któremu nie straszne ani kocie pazury, ani szaleństwa kocich nastolatków. W naszym przeKocim zapleczu mamy jednak kilka praktycznych TIPów, z którymi VIGO przetrwa w Waszych domach jeszcze dłużej: 

  • Nie wkładaj drapaka VIGO do środka drapaka LUI. Choć VIGO powstaje z drapaka LUI, na co dzień nie lubi być wkładany z powrotem do środka. Nasze drapaki zdecydowanie lepiej dogadują się występując solo – gdy VIGO zostanie upchnięty wewnątrz LUI, jego wyciągnięcie może okazać się niemożliwe i dramatyczne dla obydwu drapaków! Z zaufanych źródeł wiemy też, że koty zdecydowanie wolą mieć do dyspozycji dwa drapaki, więc łączenie ich ze sobą na zasadzie wkładania jednego w drugi, zupełnie mija się z celem. 
  • Uważaj na wilgoć. Nie lubią jej koty, nie lubią i drapaki – VIGO i wilgoć nie chodzą ramię w ramię. Wykorzystując VIGO jako drapak balkonowy pamiętaj, aby zabrać go do domu zanim aura na zewnątrz zafunduje mu mżawkową kąpiel. 
  • Sprzątaj rozsądnie. Kocie wpadki nie są obce naszym drapakom, ale jak wiadomo – tektura falista zdecydowanie za nimi nie przepada. Usuwanie nieprzyjemnych śladów z powierzchni nie jest łatwe, ale podchodząc do sprawy ostrożnie, poradzisz sobie bez trudu ze wszystkim. Pamiętaj, aby nie czyścić VIGO na mokro, z użyciem detergentów – świeże zabrudzenia usuń delikatnie suchą szmatką i pozostaw plamę do wyschnięcia. Pozostałości możesz usunąć później suchą szczotką. I choć VIGO będzie do końca życia nosił ślady bitwy, blizny nie odbiorą mu ani trochę funkcjonalności.
  • Korzystaj dwustronnie. Lubimy, gdy zabawa trwa jak najdłużej, dlatego VIGO jest drapakiem dwustronnym. Gdy jedna z powierzchni do drapania mocno się już zużyje, przewróć drapak do góry nogami i pozwól kotu cieszyć się meblem od nowa. Dwustronność wydłuża także dwukrotnie czas użytkowania VIGO – mniej zakupów, mniej odpadów, bardziej eko. ♲ 

Słowo od przeKota 

Najlepsze opowieści o VIGO pochodzą oczywiście od Was, przeKoty. Czytając Wasze komentarze, a także pytając o zdanie Wasze i Waszych kotów na temat drapaka VIGO, usłyszeliśmy wiele ciepłych słów, za które serdecznie dziękujemy! Sprawdźmy, co niektórzy z Was mieli do powiedzenia o naszym strongmanie: 

A czy Wasze koty miały już okazję wbić pazur w VIGO, drogie przeKoty? Dajcie znać w komentarzach, uderzajcie do nas w mediach społecznościowych i pokazujcie jak Wasze futra trenują z VIGO korzystając z #myKotty na Instagramie. Pokażmy, kto jest prawdziwym strongmanem kociego świata. 

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.