Kocie rekordy Guinnessa

drapaki, legowiska

Czy koty mogą bić rekordy Guinnessa? Cóż, liczne przykłady pokazują, że tak! Zamiast długiego wprowadzenia przechodzimy od razu do rzeczy i przedstawiamy te najbardziej spektakularne, a jest o czym opowiadać – my sami na myśl o niektórych z nich kręcimy głową z lekkim (a czasami nieco większym) niedowierzaniem.

Najbogatszy kot świata

Zaczynamy… na bogato! Czy kot może być bardziej majętny od człowieka? Ba! I to jak! Poznajcie Tommaso – włoskiego dziedzica ogromnej fortuny, którą otrzymał w spadku po swojej opiekunce. Maria Assunta zbiła majątek na obrocie nieruchomościami, jednakże u schyłku swojego życia nie miała obok siebie nikogo, oprócz kota, który był dla niej jak rodzina. Tomasso odziedziczył 10 milionów euro, posiadłość w luksusowej dzielnicy Rzymu i dwa apartamenty. To się nazywa przeeeKocie życie!

Źródło: www.pursuitist.com

Najdłuższy kot świata

Kot dłuższy od jamnika? Pewien maine coon z Nevady odpowiedziałby na to no problem! Stevie – certyfikowany koci terapeuta, który trafił na listę rekordów Guinnessa mierzył 123 cm i 19 milimetrów, tym samym pobijając rekord swojego poprzednika – również maine coona o 2,5 cm. Steviego już z nami nie ma, ale jego nadkocie wymiary zapewniły mu nieśmiertelność w kategorii najdłuższy kot domowy na świecie.

Źródło: www.guinnessworldrecords.com

Najniższy kot świata

Poznaliśmy już najdłuższego kota, a czy jest najniższy? Owszem! Oto Fizz – najniższa kotka na świecie, która mierzy zaledwie… 15 centymetrów! Fizz, reprezentantka rasy munchkin, swój wyjątkowo niski wzrost zawdzięcza krótkim kończynom, co jest typowe dla tej rasy. Fizz zdaje się nic sobie nie robić ze swojego niskiego wzrostu i jak mówi jej opiekunka, Tiffani Kjeldergaard, z radością wdrapuje się w najwyższe miejsca w domu, nie ustępując sprawnością innym, zdecydowanie wyższym kotom.

Źródło: www.guinnessworldrecords.com

Najstarszy kot świata

Średnia długość życia domowego kota wynosi 15 lat, ale jak od każdej reguły, od tej także są wyjątki. Potwierdza to Rubble – brytyjczyk, który w 2018 obchodził swoje 30-ste (ludzkie) urodziny! To spektakularne osiągnięcie zawdzięcza wyjątkowej trosce swojej opiekunki Michele Foster, która od 1988 roku jest nierozłączna ze swoim kotem. Choć Rubble zajmuje zaszczytne pierwsze miejsce wśród najdłużej żyjących kotów, ani on, ani Michele nie chcą rozgłosu i sławy, uciekając od dziennikarzy i fanów, marzących o zdjęciu z puchatym staruszkiem. Jeśli spokojna starość to tylko w takim wydaniu!

Źródło: www.foxnews.com

Najgłośniej mruczący kot świata

Po co mruczeć cicho, jeśli można… głośno! Coś na ten temat wie Tracy Westwood, opiekunka Merlina, którego kocie odgłosy słychać nawet podczas… suszenia włosów w łazience! Mruczenie tego osobliwego kota bije na głowę konkurentów – przy typowym dla kotów natężeniu mruczenia w okolicy 25 decybeli, Merlin osiąga wynik ponad 67! Pani Westwood mówi, że najtrudniej jest prowadzić rozmowy przez telefon kiedy Merlin się myje – po drugiej stronie słuchawki zwykle pojawia się prośba o uciszenie… dźwięków w tle! Zresztą, posłuchajcie sami 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=eLMDO1fiYns

Kot z najdłuższą sierścią na świecie

Stawkę zamyka Pułkownik Miau – osobliwy jegomość rasy Himalayan o sierści długości… 22,87 cm! Ten wyjątkowo puszysty kot ze słonecznej Kalifornii był bardzo dobry w biciu rekordów, ponieważ oprócz długości sierści, posiadał również nieoficjalny tytuł “najbardziej zniesmaczonego kota świata”. nadany mu przez internautów. Coś w tym jest, ponieważ pan Miau w dniu swego odejścia w roku 2014, pożegnał swoich fanów hasłem “Żegnajcie sługusy!”. Prawda, że wymowne? Żałujemy, że Pułkownika już z nami nie ma, pewnie pobiłby kolejny rekord – kreatywności – w naszej Sztuce z kłaka!

Źródło: www.guinnessworldrecords.com

Czy Wasze koty również biją jakieś rekordy? W jedzeniu, spaniu, rozbrajaniu ludzkiej asertywności? Dajcie znać w komentarzach!

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.