Ekologia jest ważna! Zobaczcie czym się kierujemy projektując nasze produkty

W myKotty bardzo ważne są dla nas aspekty związane z recyklingiem i ochroną środowiska. Firma istnieje już od prawie 8 lat i od samego początku, począwszy od projektu i wykonania pierwszego produktu – a był nim drapak LUI – koncentrowaliśmy się na działaniach idących w parze z ekologią i zrównoważonym rozwojem. Zaczęliśmy od tego, że jako główny materiał na drapaki wybraliśmy w 100% naturalną tekturę falistą, przyjazną zarówno dla kotów, jak i dla ludzi. Przetestowaliśmy dziesiątki próbek, zanim wybraliśmy tę idealną. Wybór padł na najwyższej jakości tekturę falistą.

Produkujemy w Polsce

Drugim krokiem był wybór producenta. Nie poszliśmy śladami konkurencji i nie zdecydowaliśmy się na produkcję w Azji. Chcieliśmy mieć kontrolę nad materiałami i procesem – dlatego wszystkie nasze produkty są 100% made in Poland! To co od lat się nie zmienia, to fakt, że mamy absolutną obsesję nad jakością i dokładamy wszelkich starań zarówno do produktów, które wychodzą z fabryki, jak i opakowań, w których dostarczamy Wasze zamówienia. Dumą napawa nas również fakt, że oprócz tego, że w ofercie znajdziecie stuprocentowo polskie produkty, współpracujemy z fantastycznymi ludźmi, którzy w swoich niewielkich fabrykach codziennie wytwarzają dziesiątki naszych drapaków, legowisk i pozostałych produktów, które można znaleźć w sklepie myKotty.

Drapaki i domek MIA

Nasze flagowe produkty – drapaki LUI, VIGO i TOBI powstają z ekologicznych materiałów. Fronty i wypełnienie powstają z wysokojakościowej tektury falistej, bez syntetycznych dodatków, lakierów czy preparatów konserwujących, dzięki czemu materiał jest w 100% ekologiczny i bezpieczny dla kotów. Domek MIA produkujemy ze specjalnego gatunku tektury – Kraftliner, wykonanej z niebielonych włókien pierwotnych pozyskanych z drzew iglastych. 

LUI, VIGO, TOBI oraz domek MIA pakujemy w kartonowe opakowania, a drapaki dodatkowo zabezpieczane są izolującą i chroniącą przed uszkodzeniami warstwą tektury falistej. 

Dzięki temu opakowanie tych produktów może posłużyć również jako dodatkowa atrakcja dla kota (np. zabawka DIY wykonana zgodnie z duchem zero waste), a gdy już się znudzi, będzie można je wyrzucić do odpadów poddających się procesowi recyklingu.

W przypadku pozostałych produktów staramy się stopniowo eliminować syntetyczne komponenty, korzystając z naturalnych tkanin i unikając tworzyw sztucznych (zobacz butelkę DRINK IT MEOW). Czasami jednak nie da się całkowicie ich uniknąć – przykładem są doypacki, w które pakujemy zabawki dla kota KUNG FU – dzięki temu, że opakowanie wykonane jest z nieprzepuszczającej powietrza mieszanki laminatów, produkt, który wypełniony jest kocimiętką i walerianą, nie traci na jakości (zapach ziół nie ulega zjawisku ulatniania się). 

Jednorazowym produktom mówimy NIE

Ekologiczne to dla nas również “na długo”. Mniejsza rotacja zakupionymi produktami i mniej odpadów – te kwestie są dla nas równie ważne jak to, z czego wykonujemy nasze produkty, gdzie stawiamy przede wszystkim na jakość, wytrzymałe materiały i solidne wykonanie. Projektując, kierujemy się zasadą, aby maksymalnie wykorzystać przestrzeń dla funkcjonalności, przy zachowaniu długiej żywotności produktów. Obecnie drapaki składają się z 40 warstw ściśle przylegających do siebie arkuszy tektury, dzięki czemu potrafią wytrzymać nawet 3 lata intensywnego użytkowania przez 2 energiczne koty. W ostatnich miesiącach ulepszyliśmy też projekt drapaków, wzmacniając fronty dodatkowymi warstwami tektury litej, co jeszcze lepiej chroni te produkty przed nadmiernymi obciążeniami i ewentualnym uszkodzeniem w wyniku nacisku – dzięki tej innowacji, nowa wersja drapaków prawdopodobnie będzie mogła posłużyć kotom jeszcze dłużej.

Po przeczytaniu artykułu pojawiło się więcej pytań o produkcję lub macie pomysły na to jak jeszcze bardziej moglibyśmy ulepszyć ofertę myKotty? Napiszcie do nas!

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.