TOP 5 książek obowiązkowych w biblioteczce przeKota

Czy jest lepsza pora roku na uzupełnienie swojej biblioteczki niż jesień? Wieczory spędzone na kanapie, w towarzystwie kotów, dobrych trunków i wciągającej lektury to zdecydowanie nasze klimaty i dzisiaj, przeKoty, chcemy podzielić się z Wami naszymi polecajkami czytelniczymi, oczywiście w przeKocich klimatach. Oto nasze TOP 5 książek, które powinny obowiązkowo znaleźć się w biblioteczce każdego kociego Opiekuna. 

  1. KOCIE MOJO – Jackson Galaxy & Dr Mikel Delgado

Nie ma chyba w całym kocim świecie drugiej tak rozpoznawalnej osobowości, jak Jackson Galaxy. Jego program “Kot z piekła rodem” był hitem na skalę międzynarodową, ale Jackson to nie tylko charyzmatyczny prowadzący – jego program, książki oraz treści tworzone w sieci prowadzą kocich Opiekunów ścieżką odkrywania kocich potrzeb, natury i tajemnic, a na jej końcu czeka nagroda główna: szczęśliwy kot. Poradnik “Kocie Mojo” powstał we współpracy z Dr Mikel Delgado – specjalistką kociego behawioryzmu i zachowania. Autorzy poruszają w poradniku całą masę tematów związanych z kocimi potrzebami, z rozwiązywaniem kocich problemów i wyzwaniami życia z kotem, ale przede wszystkim uczą też jak żyć z kotami w purrfekcyjnej harmonii. Naszym zdaniem każdy Opiekun wyciągnie z tej pozycji coś wartościowego. A co najważniejsze – książkę czyta się lekko i przyjemnie, w sam raz na jesienny wieczór w kocim towarzystwie. 

  1. JAK MĄDRZE ZADBAĆ O SWOJEGO PSA I KOTA – lek. wet. Magda Firlej-Oliwa

Z zachowania przeskoczmy od razu w tematy zdrowotne, bo bez dobrego zdrowia trudno przecież mówić o kocie szczęśliwym 🙂 Książka “Jak mądrze zadbać o swojego psa i kota” to naszym zdaniem pozycja, po której każdy Opiekun zacznie planować wizyty kontrolne u lekarza weterynarii. I słusznie! Autorka, lek.wet. Magda Firlej-Oliwa (znana w sieci także jako “weterynarz też człowiek”), w sposób zrozumiały i jasny opisuje najważniejsze aspekty opieki zdrowotnej dla kotów (i psów) na każdym etapie ich życia, bazując na swojej specjalistycznej wiedzy i latach doświadczenia w pracy z kocimi pacjentami i Opiekunami. Ta książka pomoże Ci przygotować się do pierwszej wizyty w gabinecie weterynaryjnym, rozwieje wszelkie wątpliwości na temat odrobaczania, kastracji, szczepień, najczęściej występujących chorób, znieczuleń i corocznych przeglądów zdrowotnych, a także rozjaśni tematy trudne, takie jak opieka nad kocimi seniorami czy czas, w którym przychodzi nam pożegnać się z naszymi kocimi przyjaciółmi. 

  1. ZOSTAŃ ZAKLINACZEM KOTÓW – e-book autorstwa myKotty 

A teraz gratka dla tych z Was, przeKoty, którzy lubią przyswajać wiedzę szybko, konkretnie i na przestrzeni jednego, wieczornego posiedzenia. Jeśli jeszcze nie słyszeliście o najnowszym projekcie myKotty, oficjalnie przedstawiamy Wam nasz pierwszy e-book: “Zostań zaklinaczem kotów. Jak zrozumieć kocią komunikację i dogadać się ze swoim kotem?”. Poradnik powstał pod redakcją naszej teamowej ekspertki od kotów – Pauliny, która pasjonuje się kotami nie tylko na potrzeby pracy zawodowej w myKotty. Dzięki wielu godzinom spędzonym na webinarach, zjedzonych na kocich książkach i materiałach, a także poświęconych jej własnej kotce – Tosi, Paulina nieustannie zgłębia swoją wiedzę o potrzebach futer i Opiece nad nimi. 

Co znajdziesz w naszym ebooku? Na podstawie naszych własnych doświadczeń z życia z kotami, a także historii i tematów o których rozmawiamy na co dzień z Wami, przeKotami, przygotowaliśmy 49 stron poradnika wypakowanych wiedzą i praktycznymi wskazówkami z zakresu kociej komunikacji, organizacji domowej przestrzeni z myślą o kocich potrzebach, zaspokajania kocich potrzeb łowieckich, oraz pomysłów na zwalczenie nudy w kocim życiu. To treści od Opiekunów, dla Opiekunów, tworzone z myślą o bezpieczeństwie i pełni szczęścia Twoich futer.

  1. ROZMOWA Z KOTEM – Małgorzata Biegańska-Hendryk

Małgorzata Biegańska-Hendryk to technik weterynarii, zoodietetyczka kotów, ale również znana i ceniona, dyplomowana behawiorystka zwierząt towarzyszących. Jej książka “Rozmowa z kotem” to pozycja dla tych, którzy chcą zgłębić tajemnice życia z kotami i poznać naturę naszych domowych futer tak blisko, jak to tylko możliwe. Autorka porusza tu nie tylko tematy związane z miejscem kota w ludzkim świecie i roli Opiekuna w życiu kota, ale też zgłębia kilka klasycznych mitów o kotach-samotnikach oraz kociej komunikacji i sztuce manipulacji. W poradniku pojawiają się również tematy związane z żywieniem, zdrowiem oraz specyficznymi potrzebami gatunkowymi kotów, a całość została opatrzona pięknymi fotografiami wykonanymi przez kocią fotografkę Monikę Małek. Godziny oglądania kocich fotek i zgłębiania wiedzy o futrach? Jesteśmy na tak! 

  1. NIE DLA PSA (I KOTA) KIEŁBASA – tech.wet. Agnieszka Cholewiak-Góralczyk 

Nasze TOP 5 zamyka książka, która w naszym odczuciu zrobiła w kocim świecie niemałe zamieszanie – pozytywne, oczywiście. Temat żywienia kotów jest w dalszym ciągu gorący i wzbudzaja wśród kocich Opiekunów na całym świecie wiele kontrowersji i pytań. Bo czy żywienie metodą BARF lub Whole Prey jest dla kotów najlepszym rozwiązaniem? A może wysokomięsne puszki to droga, którą warto obrać uzupełniając kocie miski? I czy sucha karma to faktycznie zło, którego jako Opiekunowie powinniśmy za wszelką cenę unikać? Na te i całą masę innych, niezwykle ważnych pytań odpowiada w swojej książce tech. wet. Agnieszka Cholewiak-Góralczyk, specjalistka od żywienia psów i kotów. 

P.S. Wśród książek Agnieszki zasługujacych na uwagę znajdziesz również “Kocie Smaki” o zbilansowanej diecie dla kotów, a także najnowszą pozycję “Mam chorego zwierzaka”, traktującą o trudnym, ale jak ważnym temacie życia z chorym pupilem. 

Znasz już wszystkie pozycje z naszej listy? Mamy dla Ciebie kilka dodatkowych propozycji, które mogą zwrócić Twoją uwagę : 

  • “Czego pragną koty” Dr Yuki Hattori – dla tych, którzy kochają temat kociej komunikacji i chcą zgłębić znaczenie kocich miauków, mruków i pozycji ciała; 
  • “Zrozumieć kota” John Bradshaw – dla tych, którzy chcą zgłębić dziką naturę kotów domowych, obalić kilka znanych i bardzo krzywdzących mitów o futrach, a przy okazji sprawdzić dlaczego koty pozostają dla człowieka wciąż tak niezbadanym, tajemniczym gatunkiem. 
  • “Jak zrozumieć kota” Claire Arrowsmith i Francesca Riccomini – Q&A o kotach w formie książki? Doskonały pomysł! Autorki odpowiadają tu m.in. na pytania o nietypowe, niepożądane zachowania kotów, o problemy pojawiające się w kocich grupach, o typowe problemy zdrowotne, a nawet o życie z kocimi seniorami, więc każdy Opiekun ma szansę znaleźć tu tematy w sam raz dla siebie. 

Rynek poradników dla kocich Opiekunów coraz częściej wypełniają bardzo wartościowe książki. To naprawdę pozytywne zjawisko, biorąc pod uwagę jak wiele można jeszcze zrobić w kontekście budowania świadomości Opiekunów w zakresie wyjątkowych potrzeb i cech naszych kochanych, mruczących futer. A o które pozycje uzupełnicie w tym roku swoją biblioteczkę Wy, kochane przeKoty? Być może macie propozycje tytułów, które nie trafiły na naszą listę, ale zdecydowanie zasługują na uwagę? Podzielcie się nimi w komentarzach – sami chętnie sprawdzimy, czy czegoś na naszych półkach wciąż brakuje 🙂 

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.