Czy jest Ci pisane życie z kotami? – rozwiąż QUIZ i sprawdź!

Życie z kotami usłane jest kłaczkami. Jedni to kochają, inni w walce z wszechobecnym futrem zwyczajnie się poddają, a jeszcze inni kłaczków unikają i wszystkimi dostępnymi sposobami mieszkanie odkłaczają. Ale koty wnoszą do naszych domów więcej, niż tylko luźno fruwające futro – to stworzenia, które wbrew krążącym mitom kochają obecność człowieka, wymagają sporo uwagi i… wcale nie sprawdzą się dla osób, które spędzają cały dzień poza domem. Zdaje ci się, że kot to pupil idealny dla Ciebie? Rozwiąż quiz i sprawdź, czy życie z futrami to twoje przeznaczenie! 

Quiz: Czy Ty i koty to połączenie idealne? 

Pytanie 1: Gdy wychodzę z domu, zwykle wracam… 

 1. najszybciej jak się da, bo od ludzi wolę towarzystwo swojego kota (3 pkt) 
 2. ze smaczkami w kieszeni, żeby prosić kota o przebaczenie za nieobecność (2 pkt)
 3. gdy tylko mam ochotę – przecież kot poradzi sobie sam (0 pkt) 

Pytanie 2: Najlepsza pora na pobudkę, to…

 1. 5 rano, oczywiście! Tyle ciekawych rzeczy się wtedy dzieje (3 pkt)
 2. Przed 8 – lubię pospać, ale ktoś musi zarobić na saszety (2 pkt) 
 3. Najwcześniej o 10 – pobudka przed 10 jest nielegalna (1 pkt) 
 4. Po 12. W końcu położyłem/am się dopiero nad ranem (0 pkt) 

Pytanie 3: Gdy widzę pająka na ścianie…

 1. zostawiam go w spokoju – niech sobie spaceruje, kot będzie miał kogo obserwować (3 pkt)  
 2. łapię go w szklankę i wypuszczam na zewnątrz – zasługuje na życie na świeżym powietrzu (2 pkt) 
 3. wołam pomoc – więcej niż 4 nogi to już przestępstwo (1 pkt) 
 4. szukam kapcia – zakaz wstępu dla wszelkich owadów (0 pkt) 

Pytanie 4: Gdy kurier przynosi paczkę… 

 1. otwieram, ale nie spieszę się z wynoszeniem śmieci – przecież kot potrzebuje wysiedzieć karton zanim odda go do recyklingu (3 pkt) 
 2. zostawiam karton, bo kto wie – może się przyda na jakiś projekt DIY? (2 pkt)  
 3. odkładam do otwarcia na później – nic się nie stanie, gdy paczka postoi trochę w przedpokoju (1 pkt) 
 4. czym prędzej otwieram i wynoszę kartony na zewnątrz – nie lubię gromadzić makulatury (0 pkt)  

Pytanie 5: Mój stosunek do kocich kłaczków to…

 1. To order prawdziwego kociarza – niech wszyscy widzą, że mieszkam z kotami! (3 pkt) 
 2. Kłaczki? Jak się codziennie sprząta, to prawie ich nie widać. A i ciuchy przed wyjściem można odkłaczyć (2 pkt)
 3. Zakłaczonych ciuchów nie zniosę! Jak wybieram się do znajomych, którzy mają zwierzaki, zawsze zabieram ze sobą rolkę, żeby od razu się odkłaczyć (0 pkt) 

Pytanie gratisowe, podwójna ilość punktów: Ile kocich mebli powinno przypadać na 1 mebel ludzki? 

 1. Ludzkie meble? Jak znajdzie się na nie miejsce między kocimi meblami, to coś sobie sprawię (6 pkt) 
 2. Sprawiedliwa proporcja 1:1 jest w porządku – w końcu kot to pełnoprawny członek rodziny (4 pkt) 
 3. Po 1 legowisku i drapaku w każdym pomieszczeniu wystarczy, prawda? (2 pkt) 
 4. Drapak jest? Jest. Legowisko? Przecież może spać na kanapie. Nie mam miejsca na kocie meble (0 pkt) 

Sprawdź swoje odpowiedzi

21 – 17 punktów – Jesteś przeKotem na medal 🥇 Koty mogą liczyć pod Twoją opieką na prawdziwe luksusy. Kocie meble w każdej przestrzeni, nielimitowany dostęp do kartonów, niepodzielna uwaga człowieka i akceptacja pobudek o każdej porze dnia i nocy. Brawo, przeKocie! 

16 – 13 punktów – Ty i koty dogadujecie się całkiem nieźle 👌 Być może zdarzą się Wam konflikty o to ile drapaków powinno być w mieszkaniu, dlaczego świeżo wyprane ciuchy są od razu zakłaczone i czy aby na pewno pobudka o 5 nad ranem to dobry pomysł, ale w ogólnym rozrachunku jesteś dobrym kocim Opiekunem. 

12 – 7 punktów – chcesz przygarnąć kota? Warto to przemyśleć. 🤔 Jest szansa, że będzie z Ciebie wspaniały Opiekun i gdy kot faktycznie pojawi się w domu, zapewnisz mu najlepszy poziom życia. Ale są też kwestie, takie jak fruwające wszędzie kłaczki, leżące na środku pokoju kartony i długie nieobecności z domu, które musisz jeszcze przemyśleć. Wszak kot to pełnoprawny członek rodziny, a z takimi trzeba czasem pójść na kompromisy 🙂 

0-7 punktów – podziwiaj kotki w internecie. 😼 Koty to cudowne stworzenia, ale różni Was zbyt wiele. Zdecydowanie lepiej wyjdziesz na podziwianiu najpiękniejszych futer na Instagramie! A gdy najdzie Cię ochota na głaskanie, nie zapominaj o istnieniu kocich kawiarni – to doskonała okazja aby wypić dobrą kawę, spędzić czas w kocim towarzystwie, a później wrócić do domu, bez kłaczków i wyrzutów sumienia. 

Jak być najlepszym kocim Opiekunem? 

Koty to wspaniali towarzysze i tu, w teamie myKotty, nie wyobrażamy sobie życia bez nich. Jeśli Ty również czujesz, że kot to kumpel w sam raz dla Ciebie i chcesz być najlepszym przeKocim Opiekunem, mamy dla Ciebie całą masę wartościowych materiałów.

 • Blog myKotty → https://blog.mykotty.pl/ Tu znajdziesz najświeższe artykuły dotyczące kocich zwyczajów, zachowania, zdrowia oraz garść porad dla początkujących i doświadczonych przeKocich Opiekunów. 
 • Poradnik “Zostań Zaklinaczem Kotów. Jak zrozumieć kocią komunikację i dogadać się ze swoim kotem?” → https://www.mykotty.pl/E-BOOK-clinks-pol-204.html Obowiązkowa lektura na liście każdego przeKociego Opiekuna. Jeśli chcesz dogadywać się ze swoim kotem, to doskonały punkt startowy. 
 • myKotty na Facebooku → https://www.facebook.com/myKottypl/ Ciekawostki, przeKocie historie z życia wzięte, wskazówki na temat kocich akcesoriów od myKotty, a na dokładkę masa dobrego humoru, oczywiście z kotami w rolach głównych. Dołącz do grona przeKotów i nie przegap żadnych nowinek (oraz konkursów, które uwielbiamy serwować Wam regularnie). 

Czas poznać Wasze wyniki quizu, przeKoty! Jak Wam poszło? Ile punktów zdobyliście? Koniecznie dajcie znać w komentarzach. My już się odmeldowujemy – do usłyszenia za tydzień 🙂 

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.