Domek dla kota – sposób na relaks i kocie zabawy

mykotty

Kociaki uwielbiają mieć swoją przestrzeń, niedostępną dla człowieka i bezpieczną. Jeśli chcesz, aby Twój pupil czuł się komfortowo, podaruj mu domek dla kota. W nim zwierzak będzie mógł wygodnie wypoczywać i spać, a co najważniejsze, poczuje się jak u siebie! Dobrze wiemy, że każdy przeKot chce dla swojego czworonożnego towarzysza jak najlepiej, dlatego postanowiliśmy przedstawić Wam sposoby na stworzenie doskonałego miejsca dla kocich igraszek. Domek dla kota, budka, karton – jak byśmy tego nie nazwali – cel jest jeden – kocia rozrywka! 

https://www.instagram.com/p/B3ohSRincrW/

Legowisko dla domowego drapieżnika

Choć Twój pupil jest domowym kociakiem, który uwielbia mizianie, nie możesz zapominać o jego pierwotnej naturze – jest drapieżnikiem, powinien więc mieć własne terytorium. Nie musi ono być duże, wystarczy niewielkich rozmiarów pomieszczenie, z którego będzie mógł czujnie obserwować otoczenie, a gdy się zmęczy – spokojnie zasnąć, bez poczucia zagrożenia. Odpowiadając na naturalne potrzeby swojego milusińskiego, zyskasz pewność, że będzie on szczęśliwy.

Najważniejsze cechy domku dla kota

Kartonowa kocia kryjówka, podobnie jak drapak, musi być wytrzymała. Dobrze znamy kocie zwyczaje, dlatego wiemy, na co zwrócić uwagę przy wyborze domku dla tych czworonogów. Koty lubią penetrować i poznawać nowe przedmioty – ich obwąchiwanie, badanie dotykiem, a nawet pazurami pozwala na dogłębne zaznajomienie się z nowym gadżetem i polubienie go. Chcąc wykorzystać wszystkie możliwości użytkowania domku, kot będzie nie tylko do niego wchodził, ale również wskakiwał na jego dach oraz próbował wydostać się na różne sposoby – dlatego domek musi być odporny na kocią aktywność. Warto umożliwić pupilowi swobodną eksplorację nowej budki, która ma się stać jego strefą kociej prywatności. 

https://www.instagram.com/p/B02swLQoCQH/

Co jeszcze warto uwzględnić przy zakupie budki dla kota? Ważny jest rozmiar. Zbyt mały domek będzie niewygodny, zbyt duży nie spełni swojej roli. Przestrzeń wewnątrz warto uzupełnić przytulnymi akcesoriami – poduszką lub matą do drapania. To zachęci zwierzaka do przebywania w domku i sprawi, że nie będzie chciał z niego wychodzić, pamiętaj więc gdzie szukać gdy zorientujesz się, że kilka godzin temu kot zniknął z pola widzenia 😉

Mam już domek dla kota – co dalej?

Dobrze zastanów się nad miejscem, w którym ten oryginalny koci mebel będzie stał. Wybieraj takie, które nie jest narażone na działanie wilgoci, aby domek mógł jak najdłużej służyć kotu. Produkt z tektury czy kartonu zwykle jest lekki, możesz więc przestawiać go w dowolne miejsce, aby jak najlepiej wpasować się w potrzeby Twojego futrzaka. Wybierając tego typu domek pomyśl także o możliwościach personalizacji, które uczynią z niego jedyny egzemplarz na świecie – tekturę możesz pomalować lub okleić, kreując na niej dowolne wzory, które wpiszą się w wystrój pomieszczenia. Pamiętaj, aby do tego celu użyć materiałów bezpiecznych i nie zagrażających życiu kota!

A Wy przeKoty, macie taki koci schron u siebie w domu? 🙂

myKotty


Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.