Najpopularniejsze rasy kotów

rasy kotów, mykotty

Chodzą własnymi drogami, cenią niezależność i w nosie mają zasady – o naszych futrzastych kompanach napisano już niejedną książkę. Dostojne i łagodne, a może  sprytne i skore do manipulacji? W kocim królestwie nie brakuje różnych temperamentów! Puchaty flegmatyk czy zwinna gaduła, która doskonale odnajdzie się w Twoich czterech ścianach? Niezależnie od tego, jakiego kociego charrrakteru poszukujesz, przeczytaj ten tekst do końca. Uwaga, uwaga, przedstawiamy! Oto kocia śmietanka!

Kot brytyjski 

Wśród kocich celebrytów wyróżniają się brytyjczyki. Przyjazne i spokojne, równie chętnie przesypiają dzień na kanapie, co reklamują nowe rodzaje karm. Idealne dla domatorów, dogadają się z każdym miłośnikiem leniwych popołudni. Jeśli szukasz towarzysza częstych drzemek, kot brytyjski będzie dla Ciebie strzałem w dziesiątkę. Brytyjczyka łatwo rozpoznasz po zwartej budowie, dużych, żółtych oczach i krótkim, grubym futerku, które woła do Ciebie z daleka “pogłaszcz mnie!”. Najbardziej rozpoznawalnym umaszczeniem jest niebiesko-szara wersja kota, choć oko możesz cieszyć właściwie każdą barwą sierści. 

fot.  @kokos_meow_pl

fot.  @kokos_meow_pl

Kot rosyjski niebieski

Choć złośliwi twierdzą, że koty rosyjskie to nieco chudsza wersja brytyjczyków, to jednak nie miej złudzeń – koty rosyjskie mają własne tajemnice. Smukłe i inteligentne, potrzebują dużo zainteresowania. Zabawy z piłką, drapakiem i liczne rozrywki – z tą rasą futrzaka na pewno nie będziesz się nudzić! Jako że koty rosyjskie niebieskie bardzo przywiązują się do właściciela, w tym przypadku Twój elastyczny grafik będzie na wagę złota!

fot. @xafiandauri 

fot. @xafiandauri 

Kot ragdoll

Kot rasy ragdoll to wymarzony przyjaciel. Cierpliwy, opanowany i spokojny, świetnie dogaduje się z dziećmi, jak i starszymi domownikami. Nie bez powodu zachwyt wzbudza także sam wygląd zwierzaka. Gładka, jedwabista i długa sierść, w połączeniu z puszystym ogonem, sprawia, że kocie wybiegi mody stoją przed ragdollami otworem. Uwagę zwraca także sylwetka sporych rozmiarów – muskularna budowa kociego ciała może osiągać nawet 9 kg. 

fot. @littlemoodyfoodie

fot. #myKottyTeam

Kot Maine Coon

Towarzyski opowiadacz, oddany druh i zdolny myśliwy – o rasie Maine Coon mówi się nawet, że to koty z psim charakterem. Nie bez znaczenia jest także wesołe usposobienie mruczków, które, skore do pieszczot, uwielbiają być w centrum uwagi.  Jako jedne z największych sierściuchów, charakteryzują się okazałej wagi budową oraz gęstą sierścią, która tylko dodaje im uroku. Koty rasy Maine Coon, ze względu na wysoką tolerancję wobec innych czworonożnych, to świetny pomysł, jeśli jeden kot w mieszkaniu nie jest w stanie sprostać ogromowi pokładów Twojej miłości do zwierzaków.

fot. @ciri.mika.mainecoons

fot. @ciri.mika.mainecoons

Kot scottish fold

Kłapouchy wśród kotów? Chociaż futrzaki rasy szkocki zwisłouchy mogą wydawać się nieco melancholijne, to jednak nie dajmy zwieść się pozorom – te zwierzaki żyją dla zabawy! Wdzięczne i towarzyskie, lubią spędzać czas z właścicielem, z którym szybko się zaprzyjaźniają. Zawsze skore do psot, dogadają się także z psem lub z innymi futrzakami. Koty scottish fold łatwo rozpoznasz po charakterystycznych oklapniętych uszach i krótkiej, sprężystej sierści. W zespole myKotty mamy nawet dwa!

fot. #myKottyTeam

fot. #myKottyTeam

fot. @hodowlazpazurem

Kot devon rex

Kot, który lubi się przytulać? Tak, to możliwe! Koty rasy devon rex to jedne z bardziej czułych futrzaków. Charakterystyczne duże uszy, szerokie policzki i marszczone futro – nie pomylisz ich z żadną inną rasą. Znane również jako ekstrawertycy wśród kotów, są bardzo ciekawskie, nie znoszą samotności i najlepiej czują się w centrum uwagi. W związku z tym, że odznaczają się dużą inteligencją, sprawdzą się jako towarzysze cierpliwych nauczycieli, którzy z ochotą pokażą sierściuchom kilka niezłych sztuczek. 

fot. #myKottyTeam

fot. #myKottyTeam

Kot perski

Persy to koty, obok których nie przejdziesz obojętnie. Majestatyczne i eleganckie, a jednocześnie spokojnie i ciche – futrzaków rasy perskiej nie trzeba długo przedstawiać. Jako jedne z najchętniej wybieranych kotów, kochają leniuchowanie w ramionach człowieka. Będą więc lojalnymi kompanami podczas oglądania seriali na Netflixie albo leniuchowania na kanapie. Jako że persy mocno przywiązują się do właścicieli, musisz im poświęcić odpowiednią dozę uwagi. Czasochłonnym zajęciem okaże się również pielęgnacja kociego futra – przed regularnymi kąpielami i codziennym czesaniem tych słodkich sierściuchów nie ma ucieczki!

fot. @ewamakoty

Żadne zdjęcie kota nie zrobi na Tobie takiego wrażenia, jak zobaczenie futrzaka na żywo. Jeśli więc szukasz swojego ulubionego typu kotów lub chcesz się w nim upewnić, to wystawa kotów rasowych z łatwością utwierdzi Cię w przekonaniu o potrzebie kociego towarzysza. 

A Wy, przeKoty, macie już jakiegoś mruczka na oku?

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.