Jak przeżyć święta z kotem?

mykotty

Kot i choinka? Choć to zestawienie może brzmieć niepozornie, to jednak nie dajcie się zmylić! Ponad metrowy drapak to dla futrzaka upominek niemalże purrrfekcyjny. Wysoki, pstrokaty i bogato zdobiony – nic tylko psocić! Podobnie ma się sprawa z wigilijnym stołem. W końcu kto, jak nie kot, mógłby to wszystko zmieścić? Jeśli więc nie chcesz spędzić świąt z miotłą i szufelką w rękach, to dobrze się zastanów, jak zabezpieczyć dom przed kocimi pazurami lub po prostu zapoznaj się z naszymi radami. 😸

🎄 Kot vs choinka 

Na pytanie: ,,Jak uchronić choinkę przed kotem?” nie ma łatwych odpowiedzi. Zabezpieczająca folia, straszak w postaci odkurzacza czy miejsce dla drzewka na suficie – wszystkie te rozwiązania nie bardzo wpisują się w świąteczną atmosferę. Chociaż choinka schowana w klatce może wydawać się skutecznie chroniona, to jednak jej widok niespecjalnie nastraja do bożonarodzeniowych przygotowań.

W celu obrony iglaka przyda Ci się kilka alternatywnych metod. Aby miłość do Twojego sierściucha przetrwała świąteczny okres możesz:

  • nacieszyć się widokiem porządnej choinki w pracy, 
  • przystrajać choinkę w piwnicy (i tam ją już zostawić),
  • być gotowym na to, że kot i tak postawi na swoje.

Niezawodną metodą jest także niekupowanie choinki – wtedy naprawdę nic jej nie grozi. Jeśli jednak święta bez choinki wydają Ci się abstrakcją, to przecież kto powiedział, że choinka ma tylko jedną formę? Zbudowana z poduszek będzie znakomitym prezentem dla kota, podobnie jak ułożona z książek czy z drewnianych gałęzi przymocowanych do ściany.

🐈 Wigilia w kocim towarzystwie

Święta w kocim towarzystwie to jednak nie tylko kwestia bożonarodzeniowego drzewka. Nasi czworonożni przyjaciele, jako wybitni krytycy kulinarni, nie oszczędzają sobie wycieczek w kierunku wigilijnego stołu. I chociaż ich głosy mogą nie być tak surowe jak znanej gwiazdy ekranu, to jednak często nie pozwalają zjeść w spokoju. 

Aby uniknąć kocich skoków, sprawdzonym pomysłem będzie skorzystanie z japońskiego zwyczaju – niski stół i leżące na podłodze maty to gwarancja sukcesu. Żeby odciągnąć kota od jedzenia wigilijnych potraw dobrze jest także zająć go… jedzeniem wigilijnych kocich potraw. Specjalnie przygotowane przysmaki sprawią, że dla sierściucha Twoje pyszności nie będą aż tak interesujące (chociaż przez chwilę!).

Skoro już wiesz, jak poradzić sobie z choinką i stołem na Boże Narodzenie, możesz ruszać z przygotowaniami. W końcu święta z kotem to naprawdę magiczny czas. Masa rozrywek, niezapowiedzianych sztuczek i pośpiesznie planowanych akrobacji – z Twoim ulubionym członkiem rodziny na pewno nie będziesz się nudzić. Jedyne, o czym musisz pamiętać, to zadbanie o kocie zadowolenie, wtedy reszta jakoś się uda!

A  jak Wy sobie radzicie w tym wyjątkowym, ale trudnym czasie, przeKoty?

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.