Back To School w kocim towarzystwie – jak studiować i pracować zdalnie, gdy kot wchodzi Ci na głowę?

Cześć, przeKocie! Sezon wakacyjny powoli dobiega końca, a nam pozostaje jedynie wspominanie piaszczystej plaży i kąpieli słonecznych zza komputerowego ekranu. Ale przynajmniej z kotami u boku! W teamie myKotty od dawna nie wyobrażamy sobie pracy bez kociego towarzystwa, choć działanie w trybie home office z futrami włażącymi na klawiaturę, dopraszającymi się głaskania o każdej porze dnia i dumnie prezentującymi swoje 4 litery do kamery podczas spotkań online to nie lada wyzwanie. Chcesz wiedzieć jak uczyć się, studiować i pracować zdalnie, gdy kot wchodzi Ci na głowę? Mamy dla Ciebie garść sprawdzonych trików 🙂 

Przygotuj miejsce pracy dla kociego asystenta

Praca w trybie home office ma to do siebie, że często działamy z więcej niż jednego stanowiska pracy. Biurko to rozwiązanie dość oczywiste, ale kto oprze się kuszącemu przyciąganiu wygodnej kanapy lub fotela! Jest jednak pewien szkopuł – im wygodniejszą miejscówkę do pracy znajdziemy, tym większa szansa, że koty pójdą krok w krok za nami. Nie bądź samolub – bez względu na to, gdzie pracujesz, przygotuj miejsce pracy dla swojego futrzanego asystenta:

  • drapak do nadzorowania pracy – ulubionym obowiązkiem miausystentów podczas pracy zdalnej jest ucinanie sobie w imieniu człowieka długiej drzemki. Drapak w zasięgu łapy to podstawa. Można się na nim wygodnie ułożyć, można przeciągnąć po skończonej drzemce, a ustawiony na podwyższeniu robi za świetny punkt widokowy na całe stanowisko pracy. Wybierz drapak TOBI z kolekcji myKotty – z łatwością ustawisz go na biurku, stoliku lub komodzie obok kanapy, dając Swojemu miausystentowi wygodną miejscówkę do “pracy”. Oczywiście, jeśli masz więcej miejsca, drapaki LUI i VIGO również polecają się jako wyposażenie kociego miejsca pracy 🙂 
  • wygodne legowisko – jeśli pracujesz przy biurku lub Twój koci asystent nie chce dzielić z Tobą miejscówki na fotelu, zaproponuj mu równie miękką i wygodną alternatywę w postaci przytulnego legowiska. Dla fanów drzemek na wysokościach polecamy łóżko OTI z poduchami zawieszonymi 30 cm nad ziemią, a dla bardziej przyziemnych kitku co chcą mieć nieustannie wszystko pod kontrolą, poduchy PADI i EMI sprawdzą się doskonale. 
  • Akcesoria biurowe – Twój miausystent nie będzie pracował przecież z pustymi łapkami. Jeśli umieścisz na biurku kubełek z długopisami, ołówkami, patyczkami matatabi i innymi atrakcyjnymi dla kota gadżetami, masz szansę zająć go na pewien czas zabawą podczas gdy Ty prowadzisz ważną służbową rozmowę.  
  • Kocie dokumenty. Z doświadczenia wiemy, że futra lubią bawić się papierami. Ale co zrobić, jeśli nie chcemy, aby koci dziurkacz dorwał się do ważnej faktury? To proste – przygotuj stosik papierów specjalnie dla kota. To mogą być kartki, które źle Ci się zadrukowały, zwinięte w kulkę karteczki albo makulatura i wypełniacze z paczek, które właśnie przyniósł kurier. Papier i tektura to, rzecz jasna, najlepsza zabawka – zamiast jej kotu odmawiać, zapewnij atrakcyjną alternatywę dla ważnych dla Ciebie dokumentów i problem z głowy 🙂

Wpisz kota w kalendarz

Kocie życie toczy się według ustalonej rutyny i warto o tym pamiętać, gdy ustalasz swój kalendarz pracy. W końcu praca zdalna rządzi się swoimi prawami i na home office zawsze masz trochę więcej swobody, aby zsynchronizować swój harmonogram z kotami. Wykorzystaj to! Gdy koty widzą, że jesteśmy w domu, będą gotowe zaczepiać nas i dopraszać się o uwagę. Zamiast złościć się, że kot przeszkadza Ci w pracy, poświęć mu po parę minut kilka razy dziennie na zabawę i interakcję – to dobry moment dla Ciebie, aby oderwać się na chwilę od ekranu komputera i najlepszy sposób na to, aby zmęczyć kota i mieć u swojego boku wychillowanego miausystenta, a nie kociego rozrabiakę. 

Pamiętaj o przerwach

A skoro o odrywaniu się od ekranu mowa – gdy wpadniemy w wir obowiązków i “przykleimy” oczy do monitora, czasami zapominamy odejść od komputera przez 2, 3, 4 godziny. A to katastrofalne dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia. Praca z kocim asystentem jest w pewien sposób ratunkiem dla człowieków, którzy nie mają w nawyku robienia sobie regularnych przerw od pracy. W swoim kalendarzu dnia znajdź czas na zabawę z kotem przed i w trakcie pracy. Wyznacz godziny, w których podajesz kotu posiłki. Wpisz w harmonogram codzienne sprzątanie kuwety. To proste zadania, ale przyniosą korzyści i dla Ciebie, i dla Twojego kota. A jeśli sztywny harmonogram nie działa dla Ciebie i futer, po prostu wpisz zabawę, treningi z kotem, sprzątanie kuwet czy obserwowanie ptaków przez okno na swoją listę TO DO i dopilnuj, aby każdą z pozycji codziennie odhaczyć. 

Wykorzystaj kocią inspirację

Nie wiemy w jakich dziedzinach pracujecie Wy, przeKoty, ale u nas w teamie mamy wieczny miks pracy kreatywnej, rozmów z Wami i pracy z dokumentami. Ale czasami, gdy nie ma weny na tworzenie nowych tekstów i zabawnych haseł, Wasze sprawy są pozałatwiane, a “papierki” czekają na lepszy dzień, koty są dla nas najlepszym sposobem na oczyszczenie umysłu i zebranie inspiracji do dalszego działania. Odkłaczamy wtedy drapaki, czyścimy legowiska, łapiemy za zabawki lub smaczki i wołamy koty na szybką sesję zdjęciową, zabawę lub trening sztuczek. Staramy się wtedy nie myśleć o niczym innym przez 5-10 minut, a gdy wracamy do pracy, mózg zdaje się być bardziej gotowy do działania. I o to chodzi! 

Praca z kotami na home office – nie pozwól, by kot wszedł Ci na głowę

Praca w kocim towarzystwie wcale nie musi być ogromnym wyzwaniem jeśli tylko znajdziesz sposób na to, aby Twoje koty stały się najlepszymi miausystentami, a nie szalejącymi w tle rozrabiakami. Każdy kot oczywiście jest inny i to, co sprawdza się dla futer w teamie myKotty może być dla Was zupełnie niepraktyczne. Zachęcamy Cię więc, przeKocie, do eksperymentowania! Sprawdź, czy wybawienie kota przez pół godziny przed pracą pozwoli mu przespać kolejne dwie godziny podczas gdy Ty rozmawiasz z szefami. A może lepszym wyborem będzie zapodanie kotu programu w TV na czas ważnego spotkania? O zaletach kociej telewizji poczytasz na naszym blogu: https://blog.mykotty.pl/2021/01/25/kocia-telewizja-czym-zajac-kota-gdy-pracujesz-zdalnie/ 

A może masz sprawdzone sposoby na pracę z kotami na home office? Podrzućcie swoje pomysły w komentarzach, przeKoty. Z naszej strony na dziś to wszystko. Do usłyszenia! 

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.